hsnymn 21 Takipçi | 6 Takip
Kategorilerim

Şehir Yaşamı

Spor

Sağlık

Haber

Din

Teknoloji

Bilim

Eğitim

Mizah

Günlük

Yemek

Aşk

Hayvanlar Alemi

Müzik

Şiir

Hobi

Yaşam

aile

Diğer İçeriklerim (2169)
Tüm içeriklerim
Faydalı Linkler
http://hsnymnforum.10tl.net/
Takipçilerim (21)

Kurban Bayramı tatili kaç gün ve ne zaman olacak?

2016-07-11 19:58:00
Kurban Bayramı tatili kaç gün ve ne zaman olacak? |  görsel 1

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? sorusunun yanıtı Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı verdi. Bakan Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatilinin de muhtemelen 9 gün olacağını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinin iç turizmde hareketlenmeye yol açtığını belirten Avcı, “Kurban Bayramı, pazartesi başlıyor, 4 gün sürüyor. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine 9 güne çıkıyor. Kurban Bayramı tatili muhtemelen 9 gün olacak” diye konuştu.

Ramazan Bayramı’nda verilen dokuz günlük tatilde yerli turistin ülke içinde seyahat etme imkanı kazandığını belirten Bakan Nabi Avcı, Kurban Bayramı’nda da muhtemelen 9 gün tatil olacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Avcı, “Kurban Bayramı, pazartesi başlıyor, dört gün sürüyor. Cuma günü de birleştirildiği zaman tatil yine dokuz güne çıkıyor. Kurban Bayramı tatili muhtemelen 9 gün olacak” dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da bugün yaptığı basın toplantısında kişisel düşüncesi olduğunu ifade ederek Kurban Bayramı’nda da uzun bir tatil olacağını belirtmişti.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 2016 yılında Eylül ayının ikinci pazartesi gününe denk geliyor. 11 Eylül 2016 Pazar arife gününe denk geliyor. 12 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Kurban Bayramı dört gün sürecek ve perşembe günü sona erecek. Bakan Avcı’nın verdiği bilgiler dikkate alındığında Kurban Bayramı tatili 10 Eylül -18 Eylül 2016 tarihlerinde olacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın konuşmasından diğer satır başları şöyle: “UNESCO bünyesinde bulunan en önemli komite Dünya Miras Komitesi’dir. Dünya üzerinde 1031 alan var bu listeye alınan. UNESCO Dünya Miras Komitesi, her yıl listeyi elden geçiriyor. Türkiye geçen sene rekor oyla geçici komiteye kabul edildi. Tehlike altında olan mirasların durumunu tekrardan kontrol ediyor. Bunlar için nasıl tedbirler alınabilir bunlara bakıyor. Bu üyelik iki aşamalı yapılıyor öncelikle geçici liste ve ardından kalıcı liste oluşturuluyor. İstanbul’da yapılan UNESCO zirvesinin ardından Ani’nin de bu listeye alınmasını sağlamak istiyoruz.

Bu komiteye önerilen projeler genellikle birçok ülke tarafından hazırlanır. Şu an biz İpek Yolu projesini öneriyoruz ve bu nedenle aynı medeniyet havzasını oluşturduğumuz ülkelerle birlikte çalışıyor.

Açılışını yaptığımız UNESCO toplatısından önce TÜRKSOY toplantısını yaptık. TÜRKSOY ne? Türksoy Türk dili konuşanların ortak çatı kuruluşu. Biz bu TÜRKSOY’u kurarken UNESCO bünyesinde bulunan Türkçe konuşan ülkelere dedik ki, gelin beraber ortak bir platform kuralım, bunu Nordik ülkeler, Latin Amerika ülkeleri ve Arap ülkeleri yaptı. Birlikte hareket edelim, birlikten kuvvet doğar diye bu TÜRKSOY’u oluşturduk. Bugün sadece Türkçe konuşan ülkeler değil, Balkan ülkelerini de içine alacak şekilde genişleteceğiz. Bosna-Hersek ve Moldova gözlemci olarak TÜRKSOY’a katıldı.

TURİZMDE FİYATLAR NEDEN DÜŞMEDİ?

Yerli ve yabancı turistlere farklı fiyat politikasının uygulanmasının şöyle bir boyutu var. Yabancı turistler bir yıl öncesinden rezervasyonlarını yaptırıyor, ama yerli turist planlarını son dakikada yaptığı için yüksek fiyat politikasına takılıyor.

Turist konusunda da yaptığımız hatayı anladık. Böyle bir sektörü birkaç ülkeye endekslememek lazım. Yani Pazarı sadece Almanya, Rusya gibi ülkelerden oluşturmamamız gerekiyor. Hindistan gibi, Latin Amerika gibi ülkelere de açılıp kendimi onlara tanıtmamız lazım. Rusya ile ilişkileri düzeltme konusunda erken davrandık. Henüz daha sezonun başında sayılırız dolayısıyla inşallah sadece Rusya’ya yönelik olarak değil Almanya’ya da yönelik yakında Almanya’ya da gideceğiz. Rusya’dan 1 milyondan fazla turist gelmesini bekliyoruz. Geçen yılı büsbütün telafi edemeyiz ama 2017’yi kurtaralım düşüncesi vardı turizmcilerle yapılan toplantılarda.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
17
0
0
Yorum Yaz